Dywan ze sznurka jutowego krok po kroku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Dywan ze sznurka jutowego krok po kroku

Dywan ze sznurka jutowego to wspaniały element dekoracyjny, który spodoba się wielbicielom stylistyki boho. Chociaż możesz go kupić w wielu sklepach, warto spróbować wykonać go samodzielnie. Nie jest to trudne, a satysfakcja gwarantowana!

Styl boho coraz popularniejszy

Naturalne kolory, drewno, wiklina, naturalne tkaniny, rośliny… Harmonijne zestawienie natury, funkcjonalności i stylowego designu. Tak w ogromnym skrócie można by określić styl boho. Jeżeli wejdziesz do takiego wnętrza, od razu je rozpoznasz, ponieważ w boho otoczeniu aż chce się przebywać i odpoczywać! 

Wspaniałe jest także to, że nie wszystko musisz tu kupować. Chodzi przecież także o kreatywność i wyrażanie siebie, co jest absolutnie zgodne z artystycznym duchem. Chcąc urządzić wnętrze w stylu boho, niektóre elementy dekoracyjne możesz wykonać samodzielnie, czego doskonałym przykładem jest dywan ze sznurka jutowego. Sprawdź, jak go zrobić – nie jest to trudna sztuka, a cała zabawa może przynieść wykonawcy mnóstwo satysfakcji. 

Dywanik ze sznurka jutowego – jak zrobić go samodzielnie?

Zacznijmy od zakupów. Potrzebne ci będą: ok. 8 metrów liny jutowej o średnicy 30 mm, klej montażowy lub na gorąco oraz materiał lub stary dywanik – średnica 50 mm. A teraz… zrób to sama!

Linę jutową zwiń w ślimaka – ściśle oraz dokładnie, aby się nie rozwinęła. Na zwiniętą linę nałóż klej. Istotne jest dokładne zabezpieczenie nim brzegów koła. Przygotowany materiał lub stary dywanik przyklej na zwiniętą właśnie linę. Dzięki temu uchronisz podłogę przed zarysowaniem. Teraz pozostało tylko poczekać, aż klej wyschnie. Prawda, że nie było to trudne?

Dywanik jutowy – gdzie go umieścić?

Taki element dekoracyjny może świetnie sprawdzić się na przykład w przedpokoju, choć spełni swoją rolę w każdym pomieszczeniu. Wszędzie wprowadzi klimat naturalności i przytulności. Taki boho dywan to idealne rozwiązanie także wtedy, gdy chcesz odmienić charakter swojego wnętrza. Sprawdzi się również w eleganckich wnętrzach czy tych utrzymanych w stylistyce industrialnej, która również zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Zrób swój jutowy dywanik i ciesz się niebanalnym wystrojem!

Zdj. główne: Megan Menegay/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*