Lampki ogrodowe na prąd – wspaniałe i praktyczne!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Lampki ogrodowe na prąd – wspaniałe i praktyczne!

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przeglądasz oferty lamp ogrodowych i co rusz natykasz się na oświetlenie solarne? Oprawy zasilane energią słoneczną cieszą się ogromną popularnością, jednakże lampy do ogrodu na prąd również posiadają rozmaite zalety, interesujące formy, ciekawy design i z tego względu warto przyjrzeć im się nieco bliżej. Czynimy to właśnie w tym wpisie.

Lampiony ogrodowe elektryczne – odporne na każdą pogodę

Błękitne niebo i dzień pełen słońca czy burzowe chmury, z których pada deszcz?  Niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, lampki na prąd będą zawsze świecić pełnią swojej mocy – jedyne, co musisz im zapewnić, to dostęp do źródła energii. Dodatkowo, dzięki wysokiej klasie ochronności jaką charakteryzują się lampy przeznaczone do użytku zewnętrznego (IP44 i więcej), niestraszna będzie im ani wilgoć, ani kurz i pył.

Lampki ogrodowe stojące elektryczne – z różnorodnych materiałów

Jeśli chodzi o materiał, najpowszechniejsze w użytkowaniu są elektryczne lampy ogrodowe, stworzone w głównej mierze z metalu lub tworzywa sztucznego, dzięki czemu odznaczają się dużą trwałością i odpornością na wszelkiego typu uszkodzenia. Coraz częściej napotkać można również oprawy wykonane z rattanu – naturalnego materiału, który pozyskuje się z rośliny pnącej, zwanej Kalamusem rotangowym, palmą rotangową czy trzciną indyjską/hiszpańską. Rośnie ona dziko między innymi na Cejlonie i w Indiach. Oświetlenie wykonane z rattanu będzie zatem przyjazne dla środowiska i idealnie współgrające z meblami ogrodowymi wykonanymi z tego samego tworzywa.

Jeśli istotny jest dla Ciebie aspekt ekologiczny, swoją uwagę zwróć nie tylko na surowiec z jakiego jest stworzona dana oprawa, ale i na rodzaj żarówki jaką posiada. Wybieraj ledowe, elektryczne lampki LED, bo to właśnie dzięki nim będziesz w stanie oszczędzać energię.

Lampy zasilane prądem – duże i małe

Zanim kupisz lampy elektryczne pomyśl, jak dużą przestrzeń masz do zagospodarowania i dostosuj do tego swój wybór. Wbijana lampka będzie niewielka i ślicznie podkreśli wybrane przez Ciebie detale – rośliny, oczka wodne, ścieżkę – co tylko zechcesz. Duże lampy będą natomiast fantastyczną, rzucającą się w oczy ozdobą pokaźnej metrażowo przestrzeni i wypełnią ją bez sprawiania wrażenia nadmiernego przepychu. Estetycznie i intrygująco będą wyglądać oprawy z ciekawymi wzorami lub wyróżniające się kolorem. Postaw na produkty niecodzienne i nietypowe – dzięki nim ogród zachwyci zarówno Ciebie, jak i odwiedzających Cię bliskich.

Podświetlany numer domu na prąd – dlaczego trzeba go mieć?

Podświetlany numer domu na prąd jest istotny z kilku powodów:

  • Podczas nocnych godzin czy w warunkach ograniczonej widoczności, podświetlany numer domu ułatwia lokalizację posesji dla dostawców usług, np. kurierów, pogotowia ratunkowego czy służb ratowniczych. Dzięki temu można szybko zlokalizować adres, co może być krytyczne w sytuacjach nagłych.
  • Podświetlany numer domu zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie w przypadku nagłych sytuacji, gdy służby ratunkowe muszą szybko dotrzeć na miejsce. Często czas jest kluczowy w przypadku wypadków czy innych nagłych incydentów, a podświetlany numer może przyspieszyć reakcję służb ratunkowych.
  • Wiele domów w jednej okolicy może wyglądać podobnie, co może prowadzić do pomyłek w lokalizacji adresu, zwłaszcza w nocy. Podświetlany numer domu ułatwia odróżnienie posesji, zmniejszając ryzyko pomyłek.
  • Dla kurierów i dostawców, podświetlany numer domu ułatwia znalezienie konkretnej posesji, co może przyspieszyć dostarczanie przesyłek oraz zapewnić ich właściwą dostawę.

Wybór między podświetlaniem numeru domu za pomocą prądu, a energią słoneczną zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, dostępność zasilania i warunki pogodowe. Numer domu z podświetleniem za pomocą prądu może być bardziej stabilny w przypadku ciągłego dostępu do zasilania. Nie wymaga instalacji paneli słonecznych ani konieczności monitorowania stanu naładowania baterii. W niektórych przypadkach koszty początkowe mogą być niższe niż przy instalacji systemu zasilanego energią słoneczną. Energia słoneczna jest czystym źródłem energii, co może przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Systemy zasilane energią słoneczną pozwalają na niezależność energetyczną, co jest szczególnie ważne w odległych lub trudno dostępnych miejscach.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*