Nowoczesny pokój nastolatka – sprawdź nasze pomysły

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesny pokój nastolatka – sprawdź nasze pomysły

Wiek nastoletni nie należy do najłatwiejszych zarówno w życiu młodzieży, jak i ich rodziców. To okres, w którym w nastolatkach rodzi się potrzeba wyrażania siebie i niechęć do podporządkowywania się obowiązującym dotychczas zasadom. W tym momencie życia często przychodzi czas na modyfikacje w wyglądzie pokoju, który staje się już zbyt dziecinny dla swojego lokatora. Oto kilka pomysłów na to, jak nowocześnie i modnie urządzić pokój nastolatka. 

Personalizowane elementy  

W wieku kilkunastu lat potrzeba spersonalizowania i dostosowania swojej przestrzeni pod aktualne preferencje jest wyjątkowo silna. Dobrze jest pozwolić dziecku na to, by wprowadziło do swojego pokoju elementy związane z hobby czy zainteresowaniami. 

Plakaty są bardzo popularnym wśród nastolatków sposobem na udekorowanie swoich czterech ścian. Ulubiony piłkarz, aktor czy gwiazda k-popu, na których można patrzeć przez cały dzień to marzenie niejednej nastolatki. Wyrwane z kolorowych pism strony ze zdjęciami idoli wyglądają jednak niechlujnie, przyczepione do ściany taśmą klejącą. By zachować estetykę w pokoju, plakaty warto oprawić w antyramę i dopiero wtedy powiesić nad łóżkiem czy biurkiem. W ten sposób pozawijane rogi nie będą drażnić oka rodziców.   

Dobrym pomysłem jest też wprowadzenie do pokoju tekstyliów nawiązujących do zainteresowań nastolatka, na przykład poduszek, dywanów lub zasłon z wybranym przez niego motywem. Te ostatnie kupisz na stronie https://www.tekstylialand.pl/dzieciece-i-mlodziezowe-c-24_56.html. 

Oryginalność i nowoczesność  

Młodzież zazwyczaj śledzi trendy i jest z nimi na bieżąco. Na pewno mają w swoich social mediach zapisane zdjęcia wymarzonego pokoju lub elementów, które chcą, by się w nim znalazły.

Jeśli jako rodzic nie możesz pozwolić sobie na zakup wszystkich tych rzeczy, pozwól dziecku wybrać chociaż jedną lub ustal kwotę, którą mogą wykorzystać na modne wyposażenie pokoju. Na czasie są ostatnio bardzo oryginalne i nietypowe lampy. Żyrandol młodzieżowy charakteryzować się będzie nietypowym światłem, a dopełniać go będzie zapewne duża żarówka z pomarańczowym żarnikiem. 

Innym ciekawym pomysłem na nadanie pokojowi młodzieżowego klimatu jest wykorzystanie dużej ilości drobnych dodatków. Przy tym sposobie trzeba jednak uważać, jeśli pokój jest mały. Może okazać się, że przestrzeń ze zbyt dużą ilością ozdób będzie wydawała się zagracona i chaotyczna. 

Neutralne tło   

Najbezpieczniejszą i najbardziej uniwersalną bazą pod wszelkiego rodzaju aranżacje pokoju są jasne ściany w neutralnym kolorze. Biel może okazać się zbyt chłodna i sterylna, ale jasne odcienie beżu lub szarości sprawdzą się świetnie w pokoju każdego nastolatka. W ten sposób unikniesz kolejnego malowania, gdy okres fascynacji różem czy fioletem się skończy. Niech dominantę kolorystyczną ustalają w pokoju tekstylia i dodatki, a nie tak duże i trudne do zmiany elementy, jak farba na ścianach. 

Dodatkowym atutem jasnych kolorów ścian jest to, że na ich tle dużo wyraźniej wybijają się wszelkiego rodzaju akcesoria i charakterystyczne elementy. Jest to więc bardzo prosty sposób na wyeksponowanie ulubionych miejsc czy przedmiotów. Dzięki neutralnym kolorom łatwo jest też szybko zmienić wystrój w pokoju zmieniając dodatki i dekoracje, dlatego w okresie poszukiwania siebie i umiłowania do częstych zmian warto zafundować nastolatkom uniwersalną bazę.

Zdj. główne: Gabriel Beaudry/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*